Co robimy?

Większości osób hasło “chirurgia” kojarzy się z poważnymi, często ratującymi życie operacjami. Tymczasem chirurg ogólny pomoże również w wielu innych sytuacjach – kiedy więc należy zgłosić się na konsultacje do chirurga?

Chirurg ogólny to lekarz, który udzieli fachowej pomocy nie tylko w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia – w zakresie świadczonych przez niego usług znajduje się również szereg mniejszych zabiegów, wymagających ingerencji w ludzkie ciało, zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci. Większość z nich wykonywana jest w trybie ambulatoryjnym, niekiedy w znieczuleniu miejscowym.

Kiedy trzeba zgłosić się do chirurga?

Chirurg ogólny może np. oczyścić oraz zaopatrzyć ranę – rozpoczynające się wakacje to czas, kiedy jesteśmy zdecydowanie bardziej aktywni, co niekiedy kończy się urazami, kontuzjami i skaleczeniami. Fachowa pomoc chirurga ogólnego pozwoli znacznie skrócić czas gojenia i zapobiec niebezpiecznym powikłaniom, np. w postaci zakażeń.

Do chirurga można zgłosić się w celu usunięcia wszelkich niepokojących zmian skórnych: kaszaków, tłuszczaków, znamion i brodawek. Lekarz przeprowadzi zabieg w zasadzie od ręki, z wykorzystaniem skutecznego znieczulenia miejscowego, a następnie zaopatrzy ranę w taki sposób, by zagoiła się jak najszybciej i nie pozostawiła blizn (wycięta zmiana trafia następnie do badania histopatologicznego, które pozwala wykluczyć jej charakter nowotworowy).

Chirurg ogólny zajmuje się również kompleksowym leczeniem oparzeń, odmrożeń, owrzodzeń czy zakażeń, sprawuje opiekę nad pacjentami po zabiegach chirurgicznych, a także kieruje pacjentów na ewentualne operacje – jeśli wymaga tego ich stan zdrowia.

Wszystkich pacjentów zainteresowanych konsultacjami u chirurga ogólnego zapraszamy do kontaktu z naszą rejestracją – KONTAKT. Zapewniamy krótkie terminy oczekiwania na wizytę, opiekę doświadczonego lekarza oraz miłą, serdeczną atmosferę